Април 2024

Дан школе

Датум: 30. Novembar 2019 18:48 Категорија:

Сваки рођендан дочекујемо са нестрпљењем јер желимо да угостимо драге нам пријатеље и покажемо им колико смо у претходној години порасли и научили.Тако је било и овог 29.новембра када је ОШ"Кадињача" обележила свој 58.рођендан.Пријем  гостију почео је у 13 сати,а затим је уследио свечани програм.
У поздравној речи директорка Нада Остојић се осврнула на дечија постигнућа у протеклој школској години на такмичењима ,посебно на седам освојених места на Републичком нивоу.Истакла је да у школи влада колективни дух и да запослени одвајају своје слободно време како би задовољили дечија интересовања тако да једини у граду водимо ученике у шетње по околини,организујемо зимска дружења,квизове и игранке...У свему имамо свестрану помоћ  и подршку родитеља.
"Сав труд и средства уложени у школу нису узалудни јер је то место где се негује, образује ии васпитава будућност овога града, али и целе Србије"нагласила је директорка.
Свечана приредба коју су припремили ученици и њихови учитељи пружила је несвакидашњи ужитак у шетњи кроз наше време и текст Егзиперијевог "Малог Принца".Малишани су подсетили чак и одрасле о најважнијим стварима у животу као што су љубав,пријатељство,знање,детињство...
Међу многобројним званицама били су пензионери наше школе, представници градске власти, медија и других институција са којима школе сарађује. Потом је уследио ручак у холу школе.