ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

Датум: 09. Decembar 2019 18:44 Категорија:

Фестивал науке, највећа манифестација у области промоције науке и образовања, одржан је на Београдском сајму од 5. до 8. децембра 2019. године. На фестивалу је учествовало више од 60 научих и образовних институција из Србије и из иностранства.

Фестивал је посвећен разоткривању заблуда и митова који се налазе свуда око нас уз помоћ науке и научних достигнућа. Од оних вечито занимљивих – попут тога да ли из шкољке заиста можемо да чујемо звук мора и да ли је Кинески зид једина људска грађевина видљива из свемира – корак по корак ћемо до заблуда које попримају све веће размере и имају све озбиљнији утицај на нашу свакодневицу, па и будућност – да ли је људско стопало пре пола века крочило на Месец, колико су опасна зрачења телефона и микроталасних пећница, а колику опасност са собом носе нуклеарне електране? У време када истина неретко пада у други план, а тумачење чињеница постаје важније од њих самих, наука се испоставила као одлично оруђе против свих ових, али и многих других заблуда, као сигурно уточиште за све који и даље негују критички дух и радозналост, али и прави путоказ за оне који желе да граде земљу будућности по мери свих нас.

Ученици шестог, седмог и осмог разреда наше школе су посетили Фестивал науке 7.12.2019.године. Њих око сто су са својим одељенским старешинама присуствовали овом несвакидашњем догађају и понели лепе утиске са овог фестивала.