Бесплатни уџбеници

Датум: 28. Februar 2022 14:54 Категорија:

Министарстви просвете,науке и технолошког развоја додељује бесплатне уџбенике ученицима основе школе за школску 2022/23.године.
Право на бесплатне уџбенике имају следеће категорије ученика:

-ученици чији су родитељи/стараоци примаоци новчане социјалне помоћи,

-ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану,укључујући и ИОП 3,

-ученици  основних школа који су у породици треће или свако  наредно дете у образовно-васпитном систему,

- ученицима првог и другог разреда који су глуви,а којима су потребни електронски уџбеници у електронском формату са видео садржајима на српском знаковном језику.

ШКОЛИ СЕ КАО ДОКАЗ О ИСПУЊЕНОСТИ УСЛОВА ДОСТАВЉА СЛЕДЕЋА ДОКУМЕНТАЦИЈА:
-
за ученике социјално угрожених породица  решење(копија)којим се утврђује право на примање новчане помоћи,

-за ученике основних школа који су у породици треће или свако  наредно дете у образовно-васпитном систему потврда школе (средња или факултет)
о својству ученика.Потврда се прилаже за свако дете.Уколико је дете ученик наше школе  потврда није потребна.

за ученике који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану потврда није потребна јер школа поседује податке о наведеним ученицима.

УЧЕНИЦИ КОЈИ ИСПУЊАВАЈУ НЕКИ ОД НАВЕДЕНИХ УСЛОВА ТРЕБА ДО 26.МАРТА 2022.ГОДИНЕ ДА У МАТИЧНУ ШКОЛУ( БИБЛИОТЕКАРУ) ДОСТАВЕ ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА.