ЗИМСКЕ РАДИОНИЦЕ

Датум: 26. Decembar 2023 16:50 Категорија: Успеси ученика

Јануар  је малишанима  у Лозници  већ постао препознатљив по Зимским радионицама у ОШ“Кадињача“ које су још 2016.осмислили запослени у овој школи желећи да на тај начин оплемене дечије време ван школских клупа.Прва година била је обележена радозналошћу и нас и деце која су нас посетила,али позитивне реакције малишана и њихова масовност су нас охрабриле и показале да смо на правом путу.
И овај јануарски распуст  наша школа биће препуна малишана из целог града као и њихових рођака и другара који су им у гостима.Врата радионица отварамо 9.јануара 2024.годинеу 10:00
Бонтоном,а од 11:30 имаће прилику да провере своју спретност са наставницима физичког васпитања.Уследиће  са учитељицама  забава Кроз игру до знања ,а затим их наставници географије воде на Путовање по свету.У наредним данима чека их весели Музички тобоган као и такмичење на енглеском језику.
Богатство српског језика показаће им на занимљив и креативан начин наставнице српског језика кроз радионице „Чамац пун стихова“,“Граматичка вретешка“ и „Сад знам да не знам“.Млади математичари уживаће на Занимљивом матишу, а моћи ће и да боје,броје и рачунају,док ће љубитељи природних наука имати прилику да изводе занимљиве огледе,изучавају ледено доба и решавају различите квизове.Нису заборављени ни уметници који ће таленат исказати на ликовној радионици.Посебно смо поносни на облике забаве за децу ометену у развоју које ће бити одржане  9.1.2024. - ПРАВИ, РЕЂАЈ, СЛАЖИ,СМАЖИ и   12.1.2024. -УЧЕЊЕ КРОЗ ИГРУ
Радионице трају до 19.јануара 2024.године и свакодневно ће бити одржано по две.
Садржаји наших радионица су занимљиви,креативни и подстицајни:деца трче,прескачу,вежбају на справама,певају,сликају,решавају разноврсне задатке,пишу,рецитују,изводе огледе....а циљеви и задаци су развијање логичког начина размишљања,увиђање да један проблем можемо решавати на више различитих начина ,развијање моторичких способности, подстицање самосталности, истрајности, пријатељских односа међу ученицима,стицање знања кроз игру,примена дигиталних учила,мотивација за исказивање свога талента,ослобађање страха од публике,развијање такмичарског духа и најважније:дружење и забава.