Фебруар 2023

Достигнућа

НАШ 61.РОЂЕНДАН

Датум: 07. Decembar 2022 16:49 Категорија: Достигнућа

У петак,2.12. 2022.године наша школа обележила је свој 61.рођендан.Од преподневних сати атмосфера је била свечана,а у 13.сати пристигли су и многобројни гости.Свечани програм почео је у 13:30 сати, а ученици свих разреда својом песмом,игром и драмским умећем поздравили су све присутне.Затим је уследио свечани ручак,а овај дан искористили смо и да се опростимо од дугогодишње "друге ученичке мајке",куварице Милене Грк која је отишла у пензију.Била је ово лепа прилика да после дуже паузе поново обележимо Дан школе кроз дружење и забаву.

РОЂЕНДАН РЕПУБЛИКЕ И КАДИЊАЧЕ

Датум: 29. Novembar 2022 13:18 Категорија: Достигнућа

Данас, 29.11.2022.године на свој 61.рођендан ученици ОШ"Кадињача" имали су спортски сусрет са ученицима ОШ"Свети Сава" из Липничког Шора. Девојчице су се такмичиле у одбојци, а дечаци у фудбалу.
Победници у обе категорије су ученици наше школе.
Иако није циљ победа већ дружење и успостављање пријатељства са другом школом, срећни смо због остварених резултата на овој спортској манифестацији.

У вечерњим часовима, после завршетка наставе, одржан је међуодељенски квиз за ученике осмог разреда. Ученици 4 одељења такмичили су се у знању, општој култури, пантомими и слободној тачки. Подршку су им пружили и родитељи који су се заједно са ученицима такмичили у општој култури и пантомими.
Велики број навијача подржао је своје фаворите и на тај начин дао допринос прослави рођендана наше школе.
Прво место освојила је екипа 8/3.

У СУСРЕТ ДАНУ ШКОЛЕ

Датум: 08. Novembar 2022 14:32 Категорија: Достигнућа

У оквиру обележавања предстојећег Дана школе биће организоване спортске и културне манифестације и то:
ОШ"Кадињача" и ОШ "Свети Сава" из Липничког Шора надметаће се у пријатељским утакмицама у одбојци (девојчице) и  малом фудбалу (дечаци)  29.новембра 2022.године са почетком у 12:30 часова.

Међуодељенски квиз знања,опште културе ,пантомиме и слободне тачке ученика 8.разреда и њихових родитеља биће одржан 29.11.2022.године у 19:00часова

ДАН ПРИМИРЈА

Датум: 08. Novembar 2022 13:20 Категорија: Достигнућа

Поводом државног празника,Дана примирја у Првом светском рату ,петак,11.новембар 2022.године је нерадни дан и ученици тога дана немају наставу.Редовна настава је од понедељка,14.11.2022.године.

МАЛИ БИЦИКЛИСТИ

Датум: 26. Oktobar 2022 17:39 Категорија: Достигнућа

У среду,26.октобра 2022.године у нашој школи ученици петог разреда имали су прилику да у оквиру активности Агенције за безбедност деце у саобраћају,прођу теоретску и практичну обуку о понашању у саобраћају.Наиме,у термину од 12:00-15:00 сати у учионици и спортском терену инструктори Агенције су одржали предавање о понашању најмлађих у саобраћају.Затим су ученици на  импровизованом полигону применили научено.Ученици су били одушевљени активностима којима су присуствовали.
На лозничким саобраћајницама од 2018. године до данас  у саобраћајној несрећи ниједно дете није изгубило живот, саопштио је координатор локалног Савета за безбедност саобраћаја Јован Миладиновић,који је присуствовао тренингу у нашој школи.

УЧИМО ОД ПРИРОДЕ

Датум: 09. Oktobar 2022 11:31 Категорија: Достигнућа

У оквиру обележавања Дечије недеље у нашој школи ученици нижих разреда су се бавили и природом те смо 6.октобра 2022.године имали радионицу "Учимо од природе" у организацији Друштва за заштиту и проучавање птица Србије.Предавач Катарина Петровић је са децом обрадила тему природе ,а циљ је децу подстаћи да опажају и истражују природу чулима.На тај начин ће је боље упознати,заволети, а самим тим и бринути о њој.

Прочитај

AMSS репрезентативци основних школа освојили 1. место на ЕП у познавању саобраћаја

Датум: 28. Septembar 2022 17:38 Категорија: Достигнућа

,,Кадињача" засијала у Задру

Датум: 26. Septembar 2022 14:31 Категорија: Достигнућа

Најстарије и нејвеће такмичење основаца Србије ,,Шта знаш о саобраћају" изнедрило је тим ученика од дванаест година који су представљали нашу земљу на 55. Европском првенству у Хрватској.
     У организацији Светске аутомобилске федерације ФИА одржано је такмичење у познавању саобраћајних прописа, решавању тестова, вожњи на полигонима спретности, практичном понашању у саобраћају, примени сабраћајних правила у ситуацији задатој на папиру, познавању делова бицикла...
      Мина Гладовић, ученица шестог разреда наше школе, део је екипе коју су чиниле још две девојчице из Омољице и дечак из Зрењанина, као и њихови ментори, наставници технике и технологије. Показали су завидно знање, спретност и умеће у веома оштрој конкуренцији које је крунисано првим местом и освајањем златне медаље.
      Ова изузетна и свестрана девојчица, поред учешћа на бројним такмичењима донела је злато нашој школи и показала да квалитет и рад налазе пут и стижу до врха.
      За стручно припремање и вођење екипе, веома је заслужан и наставник Жељко Николић, који је на претходним такмичењима имао високе пласмане, те је на тај начин указао на квалитете наше школе, града и Србије.