Септембар 2020

Продужени боравак

Радно време боравка је од 6:30 – 16:00h

У  школској 201617.години продужени боравак ученика ће радити  у матичној школи и издвојеном одељењу. Боравак је организован по принципу добровољности и похађају га ученици првог и другог разреда. Ученици који похађају боравак имају доручак, ручак и две ужине. Боравак представља могућност да деца, поред редовне наставе, буду у школи још један део дана, док су родитељи на послу.
У матичној школи формиране су две групе у продуженом боравку (ученици првог и дугог разреда). У свакој групи има око 30 ученика. Настава је стручно заступљена и изводе је 2 професора разредне наставе – Драгица Петровић и Данка Максимовић. У издвојеном одељењу формирана је једна група (ученици првог и другог разреда) са 26 ученика. Наставу изводи наставник разредне наставе Светлана Николић.
         Садржај рада у продуженом боравку тесно је повезан са садржајем и активностима редовне наставе, слободним и другим активностима у оквиру васпитно-образовног рада. План рада продуженог боравка подразумева опште и посебне  задатке, као и активности у слободном времену.
Општи задаци:
qизрада домаћих задатака
qучење и припремање појединих садржаја за наставу
qгрупни и индивидуални рад са ученицима
qнеговање радних навика, самосталности и одговорности код ученика

Посебни задаци
Слободне активности код ученика организују се у времену које је намењено за забаву и одмор. При избору садржаја придржавати се психолошког, здравственог и васпитног задатка
Активности у слободном времену
Улога активности у слободном времену је у томе да пруже ученицима активан одмор, забаву и развију свестрану ученичку личност. Међу слободне активности убрајају се: шетња, различите игре, литерарна истраживања, спортске активности и такмичења, музичке активности и радио и ТВ емисије.У шетњи се ученици крећу на ваздуху и сунцу и тиме доприносе свом здрављу. Стичу моћ запажања, уче се лепом понашању на улици, развијају правилан однос према природи и богате своја знања. шетњу изводе у околини школе. Игра има ментално-хигијенски значај за свестрани развој детета и може да буде ефикасно васпитно средство. Игром дете развија машту и карактер. Елементарне игре кретања развијају брзину и снагу. Дидактичке игре помажу развоју интелектуалних способности и развоју чула. Од друштвених игара ученици користе домине, шах, човече не љути се и др.

Дневни распоред активности у продуженом боравку:
ПРЕ ПОДНЕ

6,30  - 7,30  прихватање ученика - доручак
7,30  - 8,15    слободне активности
8,15  -  9,00 самосталан рад
9,00  -  9,30     учење, одмор
9,30  -  10,00 самосталан рад
10,00  - 10,45 игре на ваздуху
10,45  - 12,00 слободне активности
12,00  - 12,45 ручак, шетња

ПОСЛЕ ПОДНЕ

10,00  -  12,00 слободне активности