Мај 2024

ПРЕВЕНЦИЈА НАСИЉА

Датум: 21. Februar 2024 09:57 Категорија: Obaveštenja

Протекла два дана ученици осмог и шестог разреда наше школе присуствовали су предавању  "Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу" коју су реализовали полицијски службеници. У реализацији интерактивног предавања користио се " Kahoot" квиз кроз који су ученици усвајали вештине за мирно решавање вршњачких конфлита.
Министарство просвете у сарадњи са Министарством унутрашњих послова у овој школског години у свим школама у Србији реализује пројекат "Заједно и безбедно кроз детињство" и има за циљ подизање свести код ученика о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окружењу, препознавање различитих видова насиља и дискриминације, усвајање стратегија за помоћ другима у невољи и вештина ненасилног решавања конфликта, развијање саосећања и информисања о начинима помоћи, подршке и заштите, као и усвајање знања и вештина о безбедном учешћу у саобраћају и понашања у ванредним ситуацијама.
Током другог полугодишта биће реализоване радионице у одељењима трећег и четвртог разреда на тему "Безбедност деце у саобраћају" и "Безбедност деце у ванредним ситуацијама"