Мај 2024

НОВОГОДИШЊИ ВАШАР

Датум: 30. Decembar 2018 19:07 Категорија:

Поводом  предстојећих Новогодишњих празника, ученици млађих разреда ОШ „Кадињача“ у петак 28.12.2018.године у 11 часова, организовали су  вашар на коме су продавали  своје рукотворине преточене у украсе, честитке и друге употребне предмете намењене овом веселом празнику.
Већ пуну деценију наши ученици учествују у овој манифестацији, а новац прикупљен са овогодишњег вашара биће утрошен за опремање њихових учионица. Ове године биће купљен велики ЛЦД ТВ за једну учионицу И тиме ће све учионице у школи бити опремљене велим екранима прикљученим на Интернет, што ће у многоме допринети побољшању квалитета наставног процеса. Осатак новца биће утрошен за куповину лопти неопходних за наставу физичког васпитања.
Ученици старијих разреда који похађају наставу Грађанског васпитања су за своје другаре са посебним потребама сакупили слаткише и у виду новогодишњих поклона им је уручио Деда Мраз током вашара.
На овај начин наши ученици развијају предузетнички дух  и радују се свакој продатој ствари свесни да оно за шта су утрошили свој труд, машту и  знање има вреденост  којом улепшавамо своју стварност.Ове године сакупљено је 92.105.00 динара  и овим новцем обогатићемо свој радни простор новим наставним средствима.

ДУХОВНИ ЗАВИЧАЈ

Датум: 25. Decembar 2018 16:28 Категорија:

“У земљи где је и један дан тешко бити човек,она је то била 90 година”, речи су којима се Матија Бећковић опростио уз одар Десанке Максимовић пре 25 година.Тачно пре 120 година родила се  ова српкиња у ваљевској Бранковини,а ове, 2018. године у њену част Епархија шабачка штампала је књигу њених песама”Духовни завичај”обележавајући тако годишњице песникиње.
С благословом Његовог Преосвештенства, епископа шабачког Лаврентија  Епархија је свим ученицима и запосленима 25.децембра 2018. године поклонила по примерак ове књиге.,чиме је изазвала велику радост међу малишанима пред празничне дане.
Овим гестом Црква је показала да тежи културном и духовном просвећењу најмлађих који су свакодневно изложени разним негативним садржајима са медија.

Суштина једног народа је у његовој култури,а његова душа је онолика колика му је поезија...ни једна политика не иште за човека-колико лирика”

Празничне активности

Датум: 25. Decembar 2018 12:48 Категорија:

-У понедељак, 31. 12. нема наставе и тада почиње први део зимског распуста. Надокнада часова од понедељка биће 1. фебруара 2019. године, тј. тада се завршава прво полугодиште.
-Први радни дан у 2019. је 9. јануар , среда ,а радиће се по распореду од петка.

-У јануару је промена смена, а иста смена ће остати и у фебруару.

- Квиз за ученике 7.разреда биће одржан у јануару.

СРЕЋНА НОВА ГОДИНА!

Новогодишњи вашар

Датум: 25. Decembar 2018 12:36 Категорија:

У петак,28.12.2018.године, у 11 часова, ученици млађих разреда матичне школе ће имати продајну Новогодишњу изложбу.Дечија машта понудиће занимљиве и несвакидашње новогодишње украсе.Посетите нас!

КВИЗ

Датум: 12. Decembar 2018 11:20 Категорија:

У петак,7.12.2018.године у 19:00 одржан је међуодељенски квиз осмих разреда.Као и претходних година,ученици су с нестрпљењем дочекали надметање у знању и вештинама,као и забавним активностима.

Ученици су одговарали на питања из друштвених наука,радили задатке из математике показавши притом завидно знање тако да су се бодови низали,а навијање њихових другара орило се школом.Најзанимљивија игра је свакако слободна музичка тачка којом ученици заиста искажу своје таленте,а ништа мање узбуђења не донесе ни пантомима.И ове вечери имали смо лепу забаву .

Дан школе

Датум: 05. Decembar 2018 11:11 Категорија:

Обележили смо свој дан.30.1182018.године наша школа обележила је 57 година успешног рада у васпитању и образовању најмлађих.Свечана Академија одржана је у 13:30 часова .Све присутне поздравила је директорка Нада Остојић истакавши резултате школе у протеклој школској години.Похвалили смо се највећим бројем Републичких награда , највишим просеком завршног испита у јуну месецу,као и резултатима у осавремењивању наставе и набавци савремених наставних средстава."Помоћ родитеља и локалне самоуправе,као и предан рад свих запослених и њихови добри међуљудски односи ,рецепт су за успешан рад",истакла је она.Иначе,наша школа је непосредно пред свој Дан добила првог лиценцираног директора и тиме смо прва школа у Општини. Уследио је културно-забавни програм посвећен стогодишњици Великог рата који су припремили ученици и наставници школе ,а који никога у препуној сали није оставио равнодушним. Од 14:00 часова гости су се дружили уз ручак

Јесен међу нама

Датум: 03. Decembar 2018 21:20 Категорија:

Jeсен је годишње доба које доноси најлепше плодове,мирисе и укусе.Многа деца нижих разреда виде плодове на екранима и покушавају да замисле укус и мирис...како се до њих долази,како изгледа убрати својом руком плод за њих је само бујна машта. На сву срећу наши малишани у Лозничком Пољу расту испод дрвећа,трче по пољима,беру са грана...Они о јесени не уче са слика већ их јесен сама прошета и понуди своје препуне груди.

Боље спречити, него лечити

Датум: 03. Decembar 2018 21:12 Категорија:

У оквиру кампање Министарства просвете,Министарства здравља.локалне самоуправе и Дома здравља у Лозници, у уторак ће бити одржана предавања у Матичној школи( 12:45) и ИО (13:15) под називом Превенција наркоманије за ученике седмог и осмог разреда.Циљ ове акције је благовремена едукација ученика ради развијања свести о опасностима психоактивних супстанци.

ДАН ШКОЛЕ

Датум: 03. Decembar 2018 21:03 Категорија:

30.11.2018. године биће обележен Дан школе.Свечана академија почиње у 13:30 ,а затим следи ручак и дружење

ПРОМЕНА СМЕНА

Датум: 03. Decembar 2018 21:02 Категорија:

ПРОМЕНА СМЕНА:
ПОНЕДЕЉАК,3.12.2018